លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង សុផល ចុះសាកសួរសុខទុក្ខ ដល់មន្ត្រីនគរបាលកំពុងសម្រាប់ព្យាបាលនៅគេហដ្ឋាន
កំពង់ធំ÷ព្រឹកថ្ងៃទី ១៨ ខែ កុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង សុផល ស្នងការនគរបាលខេត្ត និងលោកស្រី លឹម អៀងចេង បានដឹកនាំកងកម្លាំងចុះសាកសួរសុខទុក្ខមន្ត្រីនគរបាល ដែលសម្រាកព្យាបាលជំងឺ នៅគេហដ្ឋាន ក្នុងភូមិ អាចារ្យលាក់ សង្កាត់ អាចារ្យលាក់ ក្រុង ស្ទឹងសែន ខេត្តកំពង់ធំ ។
លោកវរសេនីយ៍ឯក ហង្ស ចាន់ធូ នាយការិយាល័យនគរបាលការពារបេតិកភណ្ឌ នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តកំពង់ធំ មានជំងឺ ( ខ្សោយបេះដូង) ។ បន្ទាប់ពីក្រុមគ្រួសារលោកបញ្ជូនទៅពិនិត្យព្យាបាលជំងឺ នៅមន្ទីរពេទ្យរាជធានីភ្នំពេញ ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់ ថែទាំ ពីគ្រូពេទ្យ ធ្វើឱ្យស្ថានភាពជំងឺ លោក មានការធូរស្រាលប្រសើរជាងមុន ទើបគ្រួសារលោក នាំមកសម្រាកព្យាបាលជំងឺ នៅគេហដ្ឋាន។
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង សុផល ស្នងការនគរបាលខេត្ត បានថ្លែងថា ដោយអនុវត្តតាមការចង្អុលបង្ហាញពីឯកឧត្ដម នាយឧត្ដមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ ត្រូវយកចិត្តទុកដាក់ចំពោះមន្ត្រីក្រោមឱវាទ ដែលជួបការលំបាក ឬមានជំងឺឈឺថ្កាត់ ត្រូវដឹកនាំកងកម្លាំងសាកសួរសុខទុក្ខ ដល់លំនៅឋាន មន្ត្រីរូបនោះ ។
បន្ថែមលើប្រសាសន៍ សំណេះសំណាលលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស្នងការ បានថ្លែងចូលរួមរំលែកនូវការលំបាកជាមួយក្រុមគ្រួសារអ្នកជំងឺ  និងណែនាំ ត្រូវបន្តយកចិត្តទុកដាក់ថែទាំសុខភាព តាមរយៈការរស់នៅស្អាត បរិភោគស្អាត មានអនាម័យជាប្រចាំថ្ងៃ ពិសារឱសថ តាមការកំណត់របស់គ្រូពេទ្យ ព្រមទាំងសម្រាកឱ្យបានគ្រប់គ្រាន់ ព្យាយាមហាត់ប្រាណពង្រឹងកាយសម្បទា ទើបសុខភាពលោកល្អប្រសើរឡើងវិញ បន្តចូលរួមបំពេញបេសកកម្មរបស់កងកម្លាំងនគរបាលជាតិ កម្ពុជា ក្នុងបុព្វហេតុជាតិមាតុភូមិ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា យើង ។